SPIN-programm alustab Kohtla-Järvel!

Viienda septembriga algaval nädalal asub Kohtla-Järve linnas tegutsema spordil põhinev arenguprogramm noortele nimega SPIN. Inglismaalt pärit mudelil põhinev programm on toimetanud Eestis poolteist aastat ning saavutanud osalejate jalgpalli- ja sotsiaalsete oskuste arendamisel häid tulemusi.

“Viimase pooleteise aasta jooksul on SPIN-programmist saanud osa üle 400 Tallinna noore, kelle seast on ette näidata väga mitmeid edulugusid nii spordiväljakul kui kodu- ja kooliseinte vahel. Tegu on ainulaadse algatusega, kuna seome sportliku tegevuse jalgpalli näol ning eluks vajalikke sotsiaalseid oskusi nagu meeskonnatöö, suhtlemisoskus ja konfliktide ennetamine arendavad töötoad,” kirjeldas programmi tegevjuht Keit Fomotškin.

Kohtla-Järvel alustab tööd kolm treeninggruppi: 10-13 aastastele poistele mõeldud grupid Ahtme ning Järve linnaosades ning 10-13 aastastele tüdrukutele mõeldud grupp Ahtme linnaosas. Osalemine on noortele tasuta ning eelnevat jalgpallioskust ei eelda. Kõiki gruppe juhendavad koostöös jalgpalliklubiga Järve valitud tipptreenerid ning noorsootöö taustaga abitreenerid. Programmi tööle panevad õla alla Siseministeerium, Eesti Jalgpalli Liit, Kohtla-Järve linn, Briti Nõukogu, Politsei- ja Piirivalveamet, Heateo Sihtasutus ning paljud teised partnerid.

“SPIN on väga hea võimalus aidata osalejaid elus edasi ning luua samas tugevamat kogukonnatunnet. Paneme omaltpoolt suure rõõmuga õla alla ettevõtmisele, mis annab noortele sedavõrd sisuka ja aktiivse võimaluse vaba aega veeta,” hindas Kohtla-Järve abilinnapea Niina Aleksejeva.

SPIN-programmi avaüritus toimub 2. septembril kell 11-13 Ahtme Spordihallis. kus tutvustatakse programmi partnereid, treenereid ning tulevikuplaane. Treenerid viivad noortele läbi võistluslikke mänge. Lisaks noortele ja nende vanematele on programmiga tutvuma oodatud ajakirjanikud.

SPIN-programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Ettevalmistused programmi laienemiseks on toimunud Briti Nõukogu abil.

Lisainfo programmi ja avaürituse kohta:
Andrei Liimets, SPIN-programmi kommunikatsioonijuht
[email protected]