SPIN-programm lõpetas teise hooaja

Juuni lõpus peeti Lillekülas SPINi teine suveturniir, kokku juba programmi neljas suur jalgpallvõistlus. Sadakond programmi aktiivseimat noort mängisid taas kolmes vanusearvestuses. Seekord said kõik osalejad auhinnana eduka hooaja eest ning Briti Nõukogu toel juba turniiri avamisel kätte SPINi spordisärgid.

Tütarlaste arvestuses oli võidukas FC Fighters, kel õnnestus teenida viigipunkt ka FC Flora külalistiimilt. 10-13 aastaste poiste arvestuses alistas kõik vastased mäekõrguse eduga FC Fire Lions, 14-16 aastaste poiste arvestuses teenis aga kolmanda tiitli järjest FC Koplandija. Kõik kolm võistkonda tegutsevad Põhja-Tallinnas, kes võitis 7:5 ka linnaosade vahelise pingelise penaltiseeria Lasnamäe vastu. Väravat kaitsesid seejuures FC Flora ja FC Levadia tippmängijad, kes käisid ka noortega kohtumas ning autogramme jagamas. Põnevat tegevust pakkus lisaks Politsei- ja Piirivalveamet, kes tutvustas pausi ajal politseikoerte tööd ning oskusi.

Turniiri avas Suurbritannia suursaadik Chris Holtby, auhinnatseremooniat aitas läbi viia Eesti koondise ründaja Ats Purje.

Teisel hooajal osales SPIN-programmis pea 300 noort, kes tegid kokku kaasa enam kui 13 000 tundi tegevusi, mis sisaldasid nii jalgpallitrenne kui rohkelt muud harivat ja põnevat. Teiste seas aitasid hooaja jooksul sessioone ja külastusi läbi viia Swedbank, Eesti Punane Rist, Päästeamet, Tallinna Spordi- ja Noorsooameti mobiilsed noorsootöötajad, Politsei- ja Piirivalveamet, MyFitness ja G4S.

SPIN-programmi grupid alustavad pärast suvepausi taas augustikuu keskel. Täpsem info kuu esimesel poolel SPINi kodulehel.