SPINist tulevad tuleviku kokad

SPIN-programmi Põhja-Tallinna vanemate poiste eelmine nädal möödus harjumuspärasest märksa erinevas rütmis. Lisaks jalgpalli mängimisele ja tavapärastele töötubadele asusid noored nimelt võistluskokkama.

Kokandussessioon toimus Kristiine Noortekeskuses, kus poisid pidid kahes võistkonnas arvestama kindla eelarvega ning valmistama selle eest nii pearoa kui magustoidu. Pikema vaidluseta otsustati pitsa valmistamise kasuks. Magustoiduks otsustati läheneda loominguliselt banaanide ja jäätise kooslusele.

"Kokkamisprotsessil oli ka ootamatu lisatakistus. Nimelt oli keskuses külas noor üheksa kuune koer, kes ei soovinud kuidagi tegemiste juurest lahkuda. Loomulikult kippus ta sellega tõmbama poiste tähelepanu ära nende peamiselt ülesandelt - kes soovis koera vorstiga treenida, kes niisama silitada, kes mängida," kirjeldas treener Erko Sõrmus ootamatuid takistusi gurmee-eine valmimise teel.

Õnneks kogu vorsti koerale ei söödetud ja toidud valmisid üsna kiiresti. Sessioon jätkus filmiõhtuga, kus vaadati dokumentaalfilmi jalgpallikohtunikest pealkirjaga "Kill the referee".

"Rahustasime poisse, et küll järgmistes trennides saab liigsed kalorid jälle maha joostud. Kokkuvõtteks toit kõigile väga maitses ja leiti, et ise valmistatud road on ikka kõikse paremad," hindas treener. "Poisid õppisid kindlasti kompromisse leidma, üheskoos väljaspool jalgpalli meeskonnana tegutsema, kindlas summas eelarvega arvestama, vastutama, ühtekuuluvustunnet."