SPINi noored tutvusid korvpalli ja trikijalgpalliga

Veebruarikuus oli SPIN-programmil hea võimalus pakkuda osalejatele vaheldust tavapärastele jalgpallitrennidele. Kultuuriministeeriumi toel külastati Alexela Korvpalli Liiga Tähtede Mängu. Muuhulgas kohtuti Kultuuriminister Indrek Saarega, kes tunnustas SPINi suurepärase näitena, kuidas maailma spordi abil paremaks muuta.

Lisaks panustasid SPINi tegemistesse veebruaris esimest korda Vabaühenduste Liidu EMSL korraldatava Kogukonnapraktika raames kogemusi otsivad noored. Esimesena lõpetas ringi SPIN-programmi gruppide seas trikijalgpallur Richie Kaljulaid, kes õpetas noortele erinevaid harjutusi ning rääkis, kuidas kirest võib läbi pühendumise saada hobi ja hobist tegevusala.

"SPINi trennid jätsid mulle hea mulje. Ma olen ka varem paar korda noori õpetanud ning väike kogemus oli juba olemas. Selles programmis tegid noored enamasti väga hästi kaasa ning loodetavasti neile meeldisid minu trikid ning nad õppisid ka ise midagi," muljetas Kaljulaid oma kogemustest.

Praktika pakkus trikijalgpallurile võimaluse ka ise ühe vabaühenduse ja spordiprogrammi töö köögipoolt näha. "Õppisin seda, et noori tuleb kiita selle eest, kui nad kasvõi proovivad ettenäidatud trikki proovida. Kiitus annab motivatsiooni uuesti proovida, mis on selle spordiala juures väga tähtis," kirjeldas ta trennides nähtut. "Loodan, et suutsin noortele edasi anda, kuidas näiteks enda emotsioonidega toime tulla. Vähestel talentidel tulevad asjad esimese korraga välja. Tuleb proovida ja proovida ja alles rohke treenimise tulemusel hakkavad asjad välja tulema."

Richie oskusi võib vaadata näiteks siit.